Zasady gry

Jak to działa

O Odlotku


Odlotek to darmowy serwis, w którym możesz zbierać punkty i zdobywać atrakcyjne nagrody. Darmowy, bo za nic nie musisz płacić. Wystarczy, że utworzysz konto i będziesz regularnie odwiedzać naszą stronę, a punkty potrzebne do zdobycia nagród same będą przybywały na Twoim koncie.

Jak to możliwe? Odlotek utrzymuje się z reklam, a prawie wszystkie koszty przeniesione są na reklamodawców, dzięki czemu Ty możesz otrzymać nagrodę dosłownie za przysłowiową złotówkę. Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu na logowanie się do serwisu i będziesz uczestniczyć w organizowanych przez nas loteriach i zabawach.

Odlotek.pl

Jak zdobywać nagrody

Odlotek proponuje Ci dwa sposoby zdobywania nagród:

  • udział w aukcjach
  • udział w loteriach.

Udział w loteriach

Aby wziąć udział w loterii, należy zarejestrować się w serwisie, odbierać darmowe punkty i wymieniać je na losy. Jeden los zawsze kosztuje jeden punkt i stanowi jedną szansę na zgarnięcie wygranej. Minimalna liczba losów potrzebna do wzięcia udziału w loterii to 10.

Jeśli masz na swoim koncie punkty, wystarczy, że klikniesz na ikonkę „Biorę udział!”, umieszczoną pod spodem interesującej Cię loterii. Wówczas punkt z Twojego konta zamieni się w los, a Ty będziesz miał szansę na wygranie nagrody. 

Rodzaje loterii

Loterie Odlotka dzielą się na dwie kategorie:

  • takie, w których termin losowania jest określony z góry, i które dochodzą do skutku niezależnie od liczby uczestników. Loterie te rozstrzygane są w określonym dniu i o określonej godzinie. Termin losowania znany jest wszystkim użytkownikom od początku trwania zabawy. W niektórych losowaniach może być ustalona minimalna liczba losów, które muszą zostać „wykupione”, by loteria się odbyła. Liczba ta jest jawna od momentu ogłoszenia loterii.
  • takie, które zaczynają się w momencie  „wykupienia” wymaganej liczby losów. Liczba ta jest jawna od momentu ogłoszenia loterii. Ten rodzaj loterii nie będzie ograniczony czasowo, a jedynym warunkiem ich rozpoczęcia będzie wymagana liczby losów.

Jak odbywają się losowania

Losowań dokonuje generator losowy. Zwycięzca otrzymuje informację o wygranej drogą elektroniczną. Powiadomienie o wynikach losowania wysyłane jest wyłącznie do zwycięzcy danej loterii.

Tryb przyznawania punktów

Punkty potrzebne do wzięcia udziału w loterii możesz otrzymać na cztery sposoby:

  • dwadzieścia punktów otrzymuje każdy nowy użytkownik tuż po potwierdzeniu rejestracji.
  • dziesięć punktów otrzymuje każdy użytkownik po zalogowaniu się w serwisie. Punkty za logowanie można dostać maksymalnie raz dziennie, nie wliczając w to punktów, które można otrzymać podczas zalogowania się w czasie „Happy Hours”. Szczegóły dotyczące punktów za logowanie w tym czasie, znajdziesz w komunikacie: „Dodatkowe punkty podczas  „Happy Hours”” na blogu Odlotka.
  • trzydzieści punktów otrzymuje każdy użytkownik, który po otrzymaniu nagrody pozostawi komentarz na stronie serwisu.
  • trzydzieści punktów otrzymuje każdy użytkownik, który poleci nas swojemu znajomemu, a znajomy zarejestruje się w naszym serwisie i zostanie pozytywnie zweryfikowany przez pracowników loterii Odlotek.pl.

Aukcje

Aby zdobyć nagrodę za zgromadzone punkty, Użytkownik musi wziąć udział w aukcji i przebić oferty innych Użytkowników-Uczestników aukcji.

Uczestnikami aukcji mogą być wyłącznie zarejestrowani Użytkownicy serwisu Odlotek.pl.

W polu ”Twoja oferta” widnieje minimalna kwota punktowa, która Uczestnik aukcji może zadeklarować, by jego oferta była najwyższa.

Po zatwierdzeniu oferty z konta Uczestnika aukcji zostaje automatycznie pobrana kwota punktowa, którą zadeklarował w swojej ofercie. Zatwierdzenie oferty następuje po naciśnięciu przycisku „Licytuj”. Po zatwierdzeniu oferty nie ma możliwości jej wycofania.

Daty rozpoczęcia i zakończenia aukcji podane są w polach „Data rozpoczęcia” i „Data zakończenia”. Każde podbicie wydłuża datę zakończenia aukcji o czas określony w zasadach aukcji.

Cena pojedynczego podbicia wynosi ilość punktów określoną w zasadach aukcji.

Zwycięzcą aukcji zostaje Użytkownik, którego oferta będzie najwyższa.

Pozostali Uczestnicy aukcji otrzymują zwrot punktów, które przeznaczyli na aukcje. Punkty za podbicia nie podlegają zwrotowi.

Uczestnicy aukcji otrzymują e-mailowe powiadomienia, kiedy ich oferta zostanie przebita.

Jak dostarczane są nagrody

Nagrody wysyłane są drogą kurierską lub pocztową na adres zwycięzcy podany podczas rejestracji. Zwycięzca losowania nie będzie miał możliwości edycji swoich danych teleadresowych od momentu wykupienia losu aż do czasu dostarczenia nagrody. Pozwoli to ochronić graczy przed ewentualnymi nieuczciwymi użytkownikami, którzy mogą próbować korzystać z wielu kont w serwisie i w ten sposób zwiększać swoje szanse na wygraną.

Aktywność użytkowników